Marka Łomża sponsorem głównym Juwenaliów

Marka Łomża została głównym sponsorem Juwenaliów Łomża 2019, największej imprezy studenckiej Ziemi Łomżyńskiej.

Tydzień Kultury Studenckiej to liczne wydarzenia kulturalne, sportowe, popularnonaukowe
i charytatywne, które łączą mieszkańców Łomży oraz regionu, są przekaźnikiem pozytywnej energii, wspaniałych emocji i wspomnień.  Dla dwóch tysięcy studentów PWSIiP to święto, ale także olbrzymi wysiłek logistyczny – związany z ustalaniem interesującego harmonogramu wydarzenia, pozyskiwaniem sponsorów i partnerów.

Od dwóch lat społeczność akademicka ma wsparcie Browaru Łomża. – My, studenci, czujemy się współtwórcami lokalnej historii. W bieżącym roku w sposób szczególny, gdyż Tydzień Kultury Studenckiej wpisuje się w uroczysty Jubileusz 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.  Przygotowaliśmy z tej okazji unikalne, jubileuszowe wydarzenia, takie jak: Let’s Play Together, Studenckie Grillowanie, Dzień Sportu, Studenci Dzieciom, Studenci Seniorom, Noc Filmowa – informuje Magdalena Zach, Przewodnicząca Samorządu Studentów PWSIiP w Łomży. – Dzięki wsparciu głównego sponsora, wiemy, że tegoroczne juwenalia przejdą do historii i zapiszą się pozytywnie w uczelnianych annałach.

Historyczny z pewnością będzie Wielki Koncert Juwenalia 2019, który odbędzie się 7 czerwca w łomżyńskim amfiteatrze, czyli w niezwykle atrakcyjnej przestrzeni plenerowej miasta. Od trzech lat studenckie granie na tzw. ”muszli” gromadzi przed sceną tysiące miłośników dobrej muzyki, którzy często pokonują wielokilometrowy dystans, aby być częścią tej magicznej imprezy.

Juwenalia 2019 studenci inaugurują trzeciego czerwca oficjalnym przekazaniem żakom przez Prezydenta Łomży kluczy do miasta. Na tydzień przejmują władzę w mieście – a Łomża staje się kolorowym miastem młodych ludzi.

Studencka filozofia to nie tylko zabawa, ale również poczucie odpowiedzialności. Dlatego Tydzień Kultury Studenckiej, to także wydarzenia popularnonaukowe, charytatywne, edukacyjne – w bieżącym roku skierowane do seniorów i dzieci. – Juwenalia to impreza dla osób, które identyfikują się z jej szerokim przesłaniem, potrzebują studenckiej integracji, ale cenią także inne aspekty akademickiego życia: solidarność zaangażowanie, ofiarność – mówi Magdalena Zach. Przewodnicząca Samorządu Studenckiego PWSIiP dziękuje za wsparcie koleżankom i kolegom, władzom uczelni i miasta oraz sponsorom i partnerom wydarzenia.